Przekłuwanie metodą studex plus
Bielsko-Biała


System STUDEX PLUS jest niezwykle szybką i precyzyjną metodą do przekłuwania uszu. Zastosowanie sterylnych kolczyków, wykonanych z niealergizującej, medycznej stali chirurgicznej, zapewnia bezproblemowe gojenie się rany.

Zalecenia po zabiegu przekłuwania uszu:

  • bez wyjmowania kolczyków, dwa razy dziennie powinno się przemyć płatek ucha płynem antyseptycznym (np. woda utleniona lub spirytus salicylowy) i delikatnie obracać kolczykiem o 180 stopni w lewo oraz w prawo,
  • zaleca się również ostrożne użytkowanie kosmetyków takich jak mydło, szampon, lakier do włosów, aby nie zanieczyścić ranki
  • do 48 godzin od przekłucia uszu możne być odczuwalny dyskomfort spowodowany zaczerwienieniem lub niewielkim bólem. W przypadku, gdy okres ten znacznie się wydłuża należy zasięgnąć skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.
    Po zabiegu NIE WOLNO:
  • wyjmować kolczyków przez okres min. 6 tygodni (patek ucha) oraz min. 12 tygodni (chrząstka)
  • dotykać ucha i kolczyków bez zaistnienia takiej potrzeby
  • zbyt mocno zaciskać zapinki, ponieważ może to doprowadzić do infekcji oraz wydłużyć okres gojenia.

Ważne: zaniedbanie właściwej pielęgnacji po przekłuciu ucha lub nie zasięgnięcie porady w czasie jak najszybszym od wystąpienia niepokojących objawów, może spowodować trwałe uszkodzenie chrząstki ucha.

Piercing nosa
Przyozdabianie ciała kolczykami ma bardzo długą tradycję. Z pierwszymi jego przejawami spotykamy się już w starożytności – miały one charakter religijny. Później rola piercingu trochę się zmieniła i dopuszczalne było jedynie przekłuwanie uszu. W dzisiejszych czasach kolczyki w uszach to dla wielu osób zbyt mało. Moda na piercing, czyli przekłuwanie różnych części ciała, nadal nie przemija.

Szczególnie lubiane jest kolczykowanie nosa. Na taki body piercing decyduje się zarówno młodzież jak i dorośli.
Efektem jest ozdoba dyskretna, ale absolutnie wyjątkowa, nadająca naszej twarzy ciekawy charakter.

Nos jest jedną z najczęściej przekłuwanych części ciała. Taka ozdoba jest dyskretna, ponadto bardzo ładnie wygląda i przykuwa uwagę przy bliższym kontakcie. Nie rzuca się w oczy w szkole, na uczelni czy w pracy. Kolczyk z nosa można wyjąć, jeżeli nam zależy, aby nikt go nie zauważył.

Jak przekłuć nos?
Piercing nosa wykonuje się za pomocą jednorazowych, całkowicie sterylnych kolczyków. Nie wykonuje się piercingu na skórze uszkodzonej czy zmienionej chorobowo.
Zabrania się robienia dziurek w domowych warunkach, bez odpowiedniego sprzętu. Może to skutkować ranami, zakażeniem i bólem.